Arkiva e Etiketimeve: gruan

Vëllai i Xhaferit bën deklaratën tronditëse: La gruan dhe fëmijën 1 vjeç për atë, e donte shumë, por ajo…

Dje një 31-vjeçar ka qëlluar me armë zjarri vajzën që donte dhe më pas veten. Ngjarja ka ndodhur pak metra larg kishës së Don Boskos, ku Xhaferr Mata ka vrarë me dy plumba pistolete ish të dashurën, 19-vjeçaren Xhuljeta Çuni dhe më pas ka qëlluar edhe veten, duke ndërruar jetë …

Lexo më tepër »

“Më shitën motrën, me poshtëruan gruan”, historia e trishtë e burrit që vrau kushëririn

Plaga e gjakmarrjes vijon të rëndojë shumë shqiptarët, kryesisht në veri të vendit. Diku në një prej kullave të braktisura në një nga fshatrat Pukës strehohet si një simbol i mbijetesës, duke sfiduar mungesën e ushqimit, sëmundjen dhe pamundësinë për të lëvizur, çfarë e ka bërë që të shkojë drejt …

Lexo më tepër »