Arkiva e Etiketimeve: jeten

Aksidenti i Velipojës që i mori jetën 3 fëmijëve dhe bababit të tyre, Familja Preka rrëqeth me gjestin madhështor në rrugë (Foto)

Aksidenti tragjik i Velipojës, i cili i mori jetën 4 pjesëtarëve të familjes Preka është ndër më të përgjakshmit e shkaktuar në rrugët shqiptare. Pasi në aksident humbën jetën 3 ëngjëj të vegjël, fëmijët e mitur të familjes Preka dhe i ati i tyre. E mbijetuara e vetme e aksidentit …

Lexo më tepër »

Biznesmenia shqiptare rrëfen jetën pas ndarjes nga jeta së të dashurit : Ata kanë qenë tallje b*the (Foto)

Në Tiranë e njohin si “Vajza e 500 trëndafilave”, pa dhuratës madhështore që i dashuri i saj, Jetnis Dollapi, i bëri disa ditë para se të ndërronte jetë. Nertila Kapo është modele, aktore e sëfundmi e kemi parë edhe si biznesmene. Ajo drejton një dyqan veshjesh luksi, ndërsa gjatë një …

Lexo më tepër »

Kallot e këmbës po jua nxijnë jetën, zhdukini ato me këtë produkt natyral që e keni të gjithë në kuzhinë

Gjendet në çdo kuzhinë, zbuloni produktin natyral për eliminimin e kallove në këmbë Kallot janë të bezdisshme, të shëmtuara dhe në disa raste shumë të dhimbshme. Ato krijohen si pasoje e shpërthimit të qelizave të lëkurës së vdekur. Krijohen si një zonë e trashë e ngurtësuar. Zakonisht shfaqen anash këmbëve …

Lexo më tepër »