Arkiva e Etiketimeve: kengetare

Pa prisni pak! Ledri sapo na tregoi që kjo këngëtare e njohur shqiptare është ”Princess Diana” e tij? Mësoni për kë bëhet fjalë [FOTO]

Aa sa bukur duken bashkë! Ledri Vula është një nga reperat më të mirë shqiptarë dhe shumë i pëlqyer nga publiku. Këngët e tij janë kthyer të gjitha në hite dhe i dëgjojmë në të gjitha ambientet. Është fakt që Ledri është në një lidhje dhe këtë e ka zbuluar …

Lexo më tepër »

Tre këngëtarë shqiptarë, për tre shtete të ndryshme do konkurrojnë në Eurovizion

Tre këngëtarë shqiptarë, për tre shtete të ndryshme, do të konkurrojnë në festivalin evropian të këngës, ‘Eurovizion 2018’, që këtë vit mbahet në Portugali. Eugent Bushpepa do të përfaqësojë Shqipërinë, Eleni Foureira, këngëtarja me origjinë nga Fieri do të përfaqësojë Qipron dhe fituesi i Sanremos, Ermal Meta në bashkëpunim me …

Lexo më tepër »