Arkiva e Etiketimeve: kosova

Dua: Përpiqem t’u tregoj njerëzve kudo që të shkoj dhe në çdo intervistë që jam nga Kosova

Dua Lipa është një prej artisteve shqiptare që po vazhdon të na bëj krenarë kudo në botë. Me shumë krenari, këngëtarja në çdo paraqitje të saj publike tregon haptas prejardhjen dhe se është imazh i mirë i Kosovës në botë, shkruan lajmi.net. Njësoj ka vepruar edhe së fundi duke publikuar …

Lexo më tepër »

13 vjeçari nga Kosova që mahniti jurinë e “The Voice Kids” në Gjermani

U dëshmua edhe njëherë fuqishëm se Kosova ka talentë të shumtë. Besim Karpuzi nga Shala e Lipjanit është zëri i radhës që mahniti të huajt, shkruan lajmi.net 13 vjeçari ka lënë gojëhapur jurinë e ‘The Voice Kids’ në Gjermani duke performuar këngën ‘The Rainbow Connection’ në një mënyrë shumë profesinale. …

Lexo më tepër »

Rita Orës si ndahet zemra nga Kosova, poston këtë video mallëngjyese, mos e humbisni [VIDEO]

Rita Ora më krenare se asnjëherë tjetër! Në 17 shkurtin që lamë pas, Kosova festoi 10 vjetorin e Pavarësisë dhe sigurisht që surpriza më e bukur ishte ardhja e Rita Orës e cila u dhuroi shqiptarëve një koncert falas në sheshin e Prishtinës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, performoi para …

Lexo më tepër »

“S’ fjeta gjithë natën, mezi prisja të vija!” Vogëlushi nga Kosova i bën të gjithë për të qarë

Në prag të festes së madhe të përvjetorit të Pavarësisë, emisioni “Shqiptarët për Shqiptaret” në Neës24 solli në Tiranë gëzimin e vëllezërve shqiptarë të Kosovës. Në emision erdhën histori njerëzore nga Podujeva dhe Malisheva. Por jo vetëm, studioja e emisionit të shqiptarëve dhuroi sërish emocione dhe surpriza. I paralizuar në …

Lexo më tepër »

Rita Ora ‘çmend’ serbët, çfarë i shkruan një serb në Instagram pasi ajo publikoj foto me mbishkrimin ‘KOSOVA’

Këngëtarja kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, ka konfirmuar edhe vetë ardhjen në Kosovë, më 17 shkurt. Rita Ora do të këndojë në një koncert të organizuar nga Shteti, për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Pershendetje te gjitheve! Jam shume e lumtur qe do te jem me ju ne 10 …

Lexo më tepër »

Skandaloze/ Studentja nga Kosova duke marre kokain ne fakultet. Shiko videon e tmerrshme

Nje video skandaloze po shperndahet me te madhe ne facebook, ku nje vajze e re dyshohet se eshte duke konsumuar mjete narkotike. Shkolla është institucion edukativ-arsimor veprimtaria e të cilit është:Mësimdhënia aktive intelektuale nëpërmjet të nxënit gjatë gjithë jetës;Përvetësimi i njohurive shkencore dhe artistike me karakter nacional dhe botëror;Zhvillimi tek …

Lexo më tepër »