Arkiva e Etiketimeve: mamin

Vajza kuksiane: A duhet t’i them babit për atë që zbulova për mamin një natë në banjo?

Një vajzë ka zbuluar se e ëma tradhëton të atin dhe ndihet e shkatërruar. Vajza dëshiron t’i thotë gjithçka babait të saj, por frikësohet se shkatërron familjen. “Nëse mundeni të më jepni një mendim edhe për historinë time. Jam 17 vjeçe e kam lindur në Kukës. Para pak netësh zbulova …

Lexo më tepër »

Zbulohet dokumenti rrënqethës, përgjërimet ndaj Hoxhës që të mos ia pushkatonte mamin, vëllain… (foto)

Kastriot Dervishi, ish-drejtor i Arkivës, ka publikuar në faqen e tij në Facebook një dokument me rastin e 71-vjetorit të ekzekutimit të inxhinierëve të Maliqit nga diktatura e Enver Hoxhës. Madje në dokument paraqiten lutjet që janë bërë nga familjarët që të afërmit e tyre mos të ekzekutoheshin, por kjo …

Lexo më tepër »