Arkiva e Etiketimeve: maska

Maska që kuron puçrrat dhe ju duhen vetëm 3 përbërës mjaft ekonomikë…

Produktet ushqimore si bulmeti që përmban hormone sintetike që kontribuojnë në prodhimin e hormoneve të tepërta në trup, soja që mund të çekulibroje hormonet, gluteni që shkakton inflamacion në zorrë dhe mund të prishë nivelin e hormoneve janë disa nga shkaqet e akneve. Këto puçrra tipike për moshën e adoleshencës, …

Lexo më tepër »

4 maska të thjeshta në kushte shtëpie që garantojnë rritjen e flokëve për një muaj

Përcaktimi i produktit që me të vërtetë funksionon për llojin e flokut që keni është sfida e vërtetë. Mund t’ju shkelqejë flokët, por t’jua yndyrosë shumë shpejtë, produkti premton se do t’i rrisë flokët brenda muajit, ndërkohë mund të rrisë prodhimin e zbokthit e të tilla probleme do të keni …

Lexo më tepër »

Dy maska shumë të thjeshta për t’u përgatitur në kushte shtëpie, për të zhdukur rrudhat

Kur kalon moshën 25 vjeç, disa rrudha fillojnë të shfaqen në fytyrën tuaj, kryesisht në zonën e ballit dhe poshtë syve, transmeton Revista Class. Trajtimet e bukurisë janë shumë të kushtueshme, por kjo nuk do të thonë që ju duhet ta lini fytyrën tuaj pa asnjë përkujdesje. Për këtë arsye …

Lexo më tepër »

Maska natyrale që rigjeneron flokët e dëmtuar dhe i rrit me 5 cm brenda një muaji

Flokë të gjatë, të bukur dhe të shëndetshëm, kjo është ëndërra e çdo femre, një ëndërr që në jetën e përditshme bën që të paguajmë sa qimet e kokës vetëm për t’i patur. Si rrjedhojë injektojmë në kokën tonë serume dhe produkte kozmetike që përmbajne pafundësisht element toksikë. Industria e …

Lexo më tepër »