Arkiva e Etiketimeve: medha

Një nga Përparimet më të mëdha mjekësore – ja 10 përfitimiet e këtij kombinimi

Lexoni për të mësuar më shumë për përfitimet e këtij kobinimi: 1.Stimulon humbjen e peshës Limon nxit metabolizmin dhe rrit funksionin e glutationit. 2. Pastron dhëmbët Aplikimi i pjesës së brendshme të lëvozhgës së limonit në gojë pastron dhëmbët dhe vret bakteret e këqija. 3.Kuron dhimbjen e dhëmbit Për të …

Lexo më tepër »

Të përlotur dhe me nderime të mëdha, kështu përcillet për në banesën e fundit qeni që i shërbeu policisë (Video)

Ky qen i policisë pranoi përshëndetjet e fundit si një hero kur oficerët u mblodhën në Arkansasin qendror për ti dhënë lamtumirën e tyre përfundimtare. Pajti (PY’-tee) kishte shërbyer si oficer i njësisë K-9 që nga viti 2013 në Lonoke County, rreth 20 milje (30 kilometra) në lindje të Little …

Lexo më tepër »

4 gabimet më të mëdha që femrat i bëjnë gjatë kujdesit të fytyrës

A keni edhe ju zakone të këtilla, është koha t’i ndryshoni! Mospastrimi i fytyrës”>fytyrës para gjumit Nëse e shmangni këtë procedurë, e rrezikoni lëkurën tuaj. Si? Numër i madh i baktereve dhe papastërtive që grumbullohen gjatë ditës mund të depërtojnë në pore. Dhe jo vetëm që mund të shkaktojë puçrra …

Lexo më tepër »

“Ndryshime të mëdha para festave”, astrologia e njohur befason me parashikimin e saj

Periudha e fundvitit është më e bukura për pjesën më të madhe të njerëzve, për shkak të atmosferës së festave dhe ngrohtësisë që krijohet brenda familjes, kur jashtë bën ftohtë. Gjithashtu, në këtë periudhë njerëzit janë më të predispozuar që të bëjnë ndryshime në jetën e tyre. Për këtë arsye …

Lexo më tepër »

Këto janë zbulimet më të mëdha shkencore në historinë e njerëzimit

Këto janë zbulimet shkencore, që na kanë bërë ta shohim botën ashtu si e shohim sot PENICILINA Nëse shkencëtari skocez, Aleksandër Fleming nuk do të kishte zbuluar penicilinën, antibiotikun e parë në 1928, ndoshta ende do të vdisnim nga gjëra si ulçëra e stomakut, absesi i dhëmbëve, bajamet, infeksionet, leptospiroza …

Lexo më tepër »