Arkiva e Etiketimeve: minuta

Ky përbërës i vetëm mund të heqë në pak minuta të gjitha pikat e zeza dhe aknet nga fytyra juaj

Aknet, njollat ​​e errëta në fytyrë janë disa nga problemet më të zakonshme të lëkurës dhe ne përpiqemi me mjete dhe metoda të ndryshme për t’i hequr qafe ato. Por a keni provuar ndonjëherë pastë dhëmbësh? Kjo tingëllon si një metodë e kotë, por në të vërtetë funksionon mjaft mirë. …

Lexo më tepër »

Përgatitet për 5 minuta, përdoret 5 ditë dhe humbni 5 kg

Depozitat e tepërta të yndyrës mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj të përgjithshëm. Pesha e tepërt mund të çojë në presionin e lartë të gjakut, diabet, sëmundje të zemrës, çrregullimet të stomakut etj. LEXO EDHE: Ja çfarë do gatuajmë sot Obeziteti është një kërcënim serioz për zemrën, veshkat, mëlçinë, gjunjët …

Lexo më tepër »

Me vetëm 5 minuta masazh me këtë vaj, ju do të largoni qimet në vendet e padëshiruara përgjithmonë!

Flokët e padëshiruar në zonat e dukshme të trupit si duart, këmbët, fytyra dhe shpina janë një nga problemet kryesore kozmetike për shumë gra anembanë botës. Kjo ndodh për shkak të shumë faktorëve si: Mosbalancimi i hormoneve në trup, cikli i parregullt menstrual , përdorimi i barnave të caktuara apo …

Lexo më tepër »

1 frut, 3 mënyra dhe shikoni se çfarë magjie mund të bëjë për lëkurën tuaj në vetëm pak minuta

Po kërkoni për maska fytyre që mund t’i bëni vetë? Shije sot ka përzgjedhur tri prej tyre, tepër efektive dhe të rekomandueshme. Përbërësit janë ekonomikë dhe mund të gjenden lehtësisht edhe në kuzhinën tuaj. Pastrim me limon Merrni ½ lugë ujë trëndafili. Shtoni lëngun e gjysmës së limonit. Zhysni një …

Lexo më tepër »

Vetëm një lugë në ditë çdo mëngjes dhe zorrët tuaja do të pastrohen nga mbetjet, në 2 minuta!

Stomaku, për arsye të ndryshme është çelësi i shëndetit tonë. Ajo që duhet të bëni është të tregoheni të kujdesshëm në dietën e përditshme dhe ushqimet që zgjidhni të konsumoni. Megjithatë, ritmi i ditës shpeshherë ju “detyron” të hani ushqimet që rrezikojnë zorrët tuaja dhe bëhen shkaktar i përhapjes së …

Lexo më tepër »

Përgatitet për 5 minuta, përdoret 5 ditë dhe humbni 5 kg

Depozitat e tepërta të yndyrës mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj të përgjithshëm. Pesha e tepërt mund të çojë në presionin e lartë të gjakut, diabet, sëmundje të zemrës, çrregullimet të stomakut etj. Obeziteti është një kërcënim serioz për zemrën, veshkat, mëlçinë, gjunjët dhe nyjet. Pesha normale e trupit është …

Lexo më tepër »