Arkiva e Etiketimeve: ndalon

Ronela Hajati se ndalon ‘twerkun’ edhe kur grimohet, ngrit vithet dhe….

Ronela Hajati është njëra ndër këngëtaret më të ‘llastuara’. Ajo tashmë shquhet për veprimet dhe energjinë pozitive që çdoherë e përcjell tek ndjekësit e saj, shkruan lajmi net. Duke qenë një vajzë pa komplekse Hajati shpesh bën veprime qesharake edhe në publik, siç është rasti në një video të fundit. …

Lexo më tepër »

Gjermania ndalon veturat dizel, bien menjëherë çmimet! Mijëra vetura nisen drejt Ballkanit me çmim të lirë!

Pas vendimit të Gjykatës Federale Administrative në Gjermani shtohen kërkesat ndaj industrisë së automjeteve për të modifikuar teknikën e motorëve dizel. Po ashtu rriten shitjet drejt Lindjes, edhe në Shqipëri e Kosovë. Vendimi i fundit i Gjykatës Federale Administrative të Gjermanisë që u lejon bashkive të qyteteve ndalimin e hyrjes …

Lexo më tepër »

Avioni i nisur nga Dubai bën ulje emergjente, një burrë i shëndoshë s’ndalon së pjer*uri

Një pilot është detyruar të bëjë ulje emergjente, pasi një prej pasagjerëve që ndodhej në bord, refuzonte të ndalonte së lëshuari gazra. Fluturimi nga Dubai në Amsterdam u ul në Vjenë, ku u raportua se burri i moshuar dhe mbipeshë, refuzonte të vetëpërmbahej dhe të mos pirdhte brenda në kabinë. …

Lexo më tepër »

Pas ndarjes nga Era, Faton Shoshi ndalon publikimin e këngëve që ajo i ka realizuar me disa yje botërore

Ndarja nga menaxheri Faton Shoshi dhe dhënia fund e kontratës me kompaninë e tij, duket se do t’i kushtojë këngëtares Era Istrefi. Edhe pse Shoshi është treguar i butë, duke qenë njëkohësisht edhe ish-i dashuri i këngëtares, për të mos i bllokuar këngët e saj të mëparshme, ka disa bashkëpunime …

Lexo më tepër »