Arkiva e Etiketimeve: personalitetin

Kush nga këto vajza ju duket më e suksesshmja? Ja çfarë thotë përgjigjia për personalitetin tuaj

Njerëzit kalojnë kohën më të madhe duke “studiuar” sjelljet e të tjerëve, duke u munduar t’i kuptojnë e t’i njohin, kur në të vërtetë kanë ende shumë për të mësuar për veten. Testet psikologjike janë një mënyrë e mirë për të kuptuar shumë anë të personalitetit apo tipare të fshehta …

Lexo më tepër »

Nëse ata thonë diçka e bëjnë, nuk iu trembet syri prej asgjëje! 4 shenjat e horoskopit me personalitetin më të ‘hekurt’

Astrologjia thotë se sipas shenjës së horoskopit që i përkasim, kemi tipare të përbashkëta dhe të veçanta me njëri-tjetrin. Por, sipas saj, ekzistojnë disa shenja horoskopi që kanë një karakter dhe personalitet më të fortë se të tjerët. Zbuloni se se cilat janë ato dhe çfarë thonë yjet për to: …

Lexo më tepër »

TEST PSIKOLOGJIK: Zgjidhni një imazh dhe ne ju zbulojmë personalitetin tuaj të fshehtë

Testet e personalitetit kanë aftësinë për të treguar gjithë botën tonë të brendshme thjesht përmes një imazhi të veçantë. Ato mund të jenë vizatime, fotografi të dyfishta, madje edhe fotografi abstrakte; në varësi të asaj që shohim në radhë të parë, ajo që ne zgjedhim do të tregojë personalitetin tonë. …

Lexo më tepër »

Sy kafë, jeshilë, blu? Ja çfarë tregon ngjyra e tyre për personalitetin tuaj

“Sytë janë pasqyra e shpirtit dhe shpirti është drejtues i jetës tuaj”. Të paktën kjo është ajo që shumë psikologë e pohojnë vazhdimisht. Ka informacione të ndryshme që flasin për personalitetin dhe karakteristikat tuaja bazuar në shkrimin tuaj të dorës, datën e lindjes apo shenjën zodiakale. Por sot do të …

Lexo më tepër »