Arkiva e Etiketimeve: peshe

Doni të humbni peshë? Ja pesë rregullat e arta që duhet t’i ndiqni patjetër

Ky dy gjëra që funksionojnë realisht kur bëhet fjalë për rënien në peshë: ushqyerja mirë dhe aktiviteti fizik rregullisht. Të dyja këto janë shumë të vlefshme, por edhe kërkojnë shumë kohë dhe përpjekje për t’i përdorur. Si të humbisni peshë shpejtë? Bëni këto 5 gjëra që të ndiheni më mirë …

Lexo më tepër »

Trajtimi më i fuqishëm për shtrëngimin e lëkurës pas humbjes në peshë ose lindjes

Shumë njerëz në mbarë botën shpenzojnë para për produkte të shtrenjta kozmetike dhe trajtime bukurie. Gratë sidomos, në periudhën pas humbjes së peshës apo lindjes, ku lëkura fillon t’u varet dhe të humbasë elasticitetin… Me këtë metodë nuk do të keni më nevojë të shpenzoni para me trajtime të kushtueshme. …

Lexo më tepër »

Harrojeni ujin dhe limonin, ky është zbulimi i ri për të humbur peshë pa u torturuar, por vetëm duke pirë këtë çdo natë

Pini për të përshpejtuar metabolizmin, për të humbur peshë dhe për tu çlodhur. Heqja e yndyrës së grumbulluar në bark mund të jetë një nga detyrat më të vështira, shkruan ShkodraNews. Kur e dimë se si funksionon metabolizmi ynë, ne mund ta kuptojmë se cila është mënyra më e saktë …

Lexo më tepër »