Arkiva e Etiketimeve: qimet

Ky është sindromi që shkakton qimet në mjekër, kilogramët e tepërt dhe puçrrat në fytyrë

Sindromi ovarian polycystic, i njohur ndryshe si PCOS, është një problem shëndetësor që prek shumë gra dhe sipas gjinekologëve e gjitha kjo vjen si rezultat i një çekuilibri hormonal. Ndonëse këto ciste nuk janë të dëmshme, ato çojnë në çekuilibrime të hormoneve të cilat mund të shkaktojnë rrallim të periodave …

Lexo më tepër »

Kjo është mënyra më e mirë për të pastruar fytyrën nga krimbat e zi dhe qimet

Pikat e zeza në fytyrë ose qimet, ndryshojnë për të keq pamjen dhe secili konsideron të gjejë mënyrë për t’i larguar njëherë e përgjithmonë. Ekziston një mënyrë shumë e lehtë për largimin e tyre dhe krejtësisht në kushte shtëpie, transmeton lajmi.net Ani pse shumë produkte farmaceutike ose edhe receta të …

Lexo më tepër »

Vetëm me sodë buke mund të largoni qimet përgjithmonë

Të mërzitur me qimet në vendet intime? Dëshironi t’i hiqni përgjithmonë? Atëherë, duhet të përdorni këtë recetë e cila është e përbërë nga përbërës që veçse gjenden në kuzhinën tuaj, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – Një lugë gjelle sodë buke – Një gotë ujë, ose përafërsisht 250 ml ujë Përgatitja: Vloni …

Lexo më tepër »