Arkiva e Etiketimeve: rruge

‘Të gjithë më shanin në rrugë për paraqitjen time…’, këngëtarja shqiptare rrëfen momentet e vështira nga e kaluara[FOTO]

Prej vitesh është një nga zërat më të fuqishëm të skenës shqiptare dhe së fundmi bashkëpunimet e saj me këngëtaren Fifi kanë rezultuar goxha të suksesshme. E kemi fjalën për këngëtaren Aurela Gaxhe e cila me plot gojë na ka treguar se është një diva e muzikës pa komplekse. Së …

Lexo më tepër »

Video/ Babai shiti shtëpinë dhe i la në rrugë, Elena tregon historinë e vështirë dhe falenderon të ëmën

Dashuria, sakrifica e nënës për fëmijën, është arsyeja që ka sjellë sot Elenën, një vajzë 17-vjeçare, në rubrikën “Ka një mesazh për ty”, te “ E diela shqiptare”. Pavarësisht se panorama e familjes së saj, nuk është ajo që çdo fëmijë do të ëndërronte, ajo, vëllai dhe mamaja e tyre …

Lexo më tepër »

Dikur i ulej në gjunjë dhe Berluskoni, sot “mjeshtri i madh” nga Vlora shet peshk në rrugë

Ai është tashmë 59 vjeç dhe shet peshk në rrugë, pasi puna siç thotë edhe vetë nuk është turp. Por dikur Vendim Kapaj nga qyteti i Vlorës mori titullin “Mjeshtër i Madh” dhe përfaqësoi denjësisht qytetin e lindjes së tij me krenari edhe jashtë vendit. Vendimi është instrumentist i madh, …

Lexo më tepër »