Arkiva e Etiketimeve: shqiptare

Leku letër: Ja cilët janë 12 këngëtarët shqiptarë që fitojnë nga 150 mijë euro në sezon

Janë të pasur apo të varfër artistët shqiptarë?! Disa thonë po, e disa jo, por një menaxher club-esh ka zbuluar shumat marramendëse që fitojnë disa nga emrat më të lakuar të tregut të muzikës. Ai ka thënë për “Revista Who” se gjatë sezonit veror, artistët që kanë publikuar këngë të …

Lexo më tepër »

E veshur kuq e zi, Rita Ora ndezi sheshin me 300 mijë shqiptarë nën tingujt e “Shotës”

Në koncertin për Pavarësinë e Kosovës, Rita Ora doli para 300.000 shqiptarëve me veshje kuq e zi, personifikim i flamurit amë të Shqipërisë. Koncerti i Rita Orës në sheshin e Prishtinës ka qenë një nga temat kryesore dje paralel me 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Edhe vetë Rita siç duket …

Lexo më tepër »

Tre këngëtarë shqiptarë, për tre shtete të ndryshme do konkurrojnë në Eurovizion

Tre këngëtarë shqiptarë, për tre shtete të ndryshme, do të konkurrojnë në festivalin evropian të këngës, ‘Eurovizion 2018’, që këtë vit mbahet në Portugali. Eugent Bushpepa do të përfaqësojë Shqipërinë, Eleni Foureira, këngëtarja me origjinë nga Fieri do të përfaqësojë Qipron dhe fituesi i Sanremos, Ermal Meta në bashkëpunim me …

Lexo më tepër »

Nuk do ta besoni se sa paguhet për një reklamë seks ‘bomba’ shqiptare

Ajo spikati që në moshën 14 vjeç në “Miss Univers Albania” ku u vlerësua me 3 çmime. Bëhet fjalë për balerinën Alesia Bami. Ajo u pa fillimisht si velinë tek “Telebingo”, por prej fillimit të sezonit 18-vjeçarja kërcen si balerinë profesioniste në emisionin “Stop”. Ajo është komplimentuar shpesh për linjat …

Lexo më tepër »