Arkiva e Etiketimeve: shtepi

Nëse dëshironi të humbni peshë shpejt dhe lehtë pini këtë pije të thjeshtë në shtëpi

Pija që do të ju paraqesim sot është kombinimi i vërtetë që ju nevojitet për një detoksifikim të plotë të trupit. Metabolizmi juaj do të përshpejtohet dhe sistemi imunitar do të stimulohet! Kjo është mënyra më e mirë për të hequr qafe kilet e tepërta, sepse është plotësisht e natyrshme. …

Lexo më tepër »

Djali zbulon një gur të rrall në një plazh, kështu që ai e solli atë në shtëpi. Por kur ai e hapi ate, jeta e tij ndryshoj pergjithmon

Jo të gjithë janë të gatshëm dhe të fortë për të marrë në shtëpi një grumbull gurësh me peshë 50 kilogram, duke shpresuar se do të përmbajë një fosil të pavlefshëm, por që pikërisht kjo ndodhi me Archie Faiers pasi ai e shikonte dokumentarin e David Attenborough në BBC One …

Lexo më tepër »

Ilaçi i thjeshtë që përgatitet në shtëpi, përmirëson shikimin dhe parandalon rënien e flokëve dhe ndihmon në rritjen e tyre

Ndërsa plakemi, trupi ynë po zvogëlon forcën dhe shumë probleme shëndetësore fillojnë të shfaqen. Shumë njerëz humbasin flokët ose të pamurit, ose të dyja, gjatë jetës së tyre, si rezultat i plakjes dhe gjenetikës. Për më tepër, kjo mund të shkaktohet nga çrregullime autoimune, sifilizë, kimioterapia, sëmundjet e lëkurës, mungesa …

Lexo më tepër »