Arkiva e Etiketimeve: thone

Mos bini pre e njerëzve manipulues, këto janë 8 fjalitë tipike që ata ju thonë me shpresën se do ju mashtrojnë

Kur njerëzit mashtrojnë, ato mpakin vetveten, kërcënojnë vetëvlerësimin e tyre si edhe marrëdhënien me të tjerët, duke përcaktuar kështu paaftësinë për t’ia dalë dhe paaftësinë për të qenë të vërtetë.” Cheryl Hughes Të gjithë e dimë se një tradhëtar është një person i parritur dhe lëndues. E dimë gjithashtu, se …

Lexo më tepër »

Thonë se mjalti dhe kanella të bëjnë mirë, por ja se çfarë kanë lënë pa ju thënë!!

Shkencëtarët pohojnë se mjalti është shumë efikas në trajtimin e sëmundjeve të shumta dhe kur kombinohet me kanellën, ajo bëhet një armë vdekjeprurëse për viruset, nivelet e larta të kolesterolit dhe sheqerit në gjakun tuaj dhe shumë armiqve të tjerë në shëndetin tonë. Mund të duket e pamundur, por një …

Lexo më tepër »

Nëse ata thonë diçka e bëjnë, nuk iu trembet syri prej asgjëje! 4 shenjat e horoskopit me personalitetin më të ‘hekurt’

Astrologjia thotë se sipas shenjës së horoskopit që i përkasim, kemi tipare të përbashkëta dhe të veçanta me njëri-tjetrin. Por, sipas saj, ekzistojnë disa shenja horoskopi që kanë një karakter dhe personalitet më të fortë se të tjerët. Zbuloni se se cilat janë ato dhe çfarë thonë yjet për to: …

Lexo më tepër »

2 vjeçari jeton edhe pse i fiken aparaturat, por ende e mban botën me zemër në dorë. Ja çfarë thonë mjekët

Alfie Evans, 2 vjeçari që mbijetoi edhe pasi iu fikën pajisjet që e mbanin në jetë, kundër parashikimeve të mjekëve, vazhdon të mbajë me zemër të ngrirë njerëzit në Britani, Itali e më tej. Një seancë urgjente u mbajt këtë pasdite në gjykatën e Mançesterit, ndërkohë që një helikopter-ambulancë rrinte …

Lexo më tepër »

Konsumoni banane cdo dite ? Ja çfarë thonë ekspertët te dobeson apo te shendosh

Banania nuk përmban asnjë yndyrë dhe është e mbushur me shumë vitamina, minerale, proteina, fibra. Jep efekte shumë të mira në shëndet, madje parandalon dhe përmirëson shumë sëmundje. Ky frut, i cili përmban 108 kalori, mund të bëhet shkak i marrjes së karbohidrateve të tepërta. Tek personat me një indeks …

Lexo më tepër »