Arkiva e Etiketimeve: thote

Burrat dhe gratë me këtë tipar konsiderohen më të seksit në përgjithësi, thotë studimi

Nëse ndonjëherë keni ndjerë një tërheqje ndaj dikujt që keni dëgjuar dhe nuk keni parë kurrë, mund të ndodhë sepse shqisat tona janë të trajnuara për të marrë një shëndetësi gjenetike dhe një palestër riprodhuese të një bashkëshorti të mundshëm, që pasqyrohet në simetri i trupit të një njeriu nëpërmjet …

Lexo më tepër »

Hapi derën lekut/ Kush është shenja që do të pasurohet këtë javë? E thotë astrologjia Meri Shehu

Astrologe Meri ka njoftuar se këtë javë në përgjithësi do ketë lajme të mira për të gjitha shenjat dhe sidomos fundjava duket e mrekullueshme si në anën profesionale ashtu edhe në lidhjet e dashurisë. Mirëpo për një nga shenjat kjo duket periudhë e ndritshme, para, dhurata, festa, alegri dhe dashuri. …

Lexo më tepër »

Nëse zgjoheni në këtë orë gjatë natës, atëherë dikush kërkon tu thotë diçka

Qëndrimi zgjuar ne disa ore të caktuara te ditës, ka disa kuptime. Mësojini me poshtë: 9-11 të mbrëmjes Qëndrimi zgjuar në këto orë është ndoshta për shkak të stresit. Nëse ky është vërtet problemi, përpiqu të relaksoheni për të paktën gjysmë ore para se të shkoni në shtrat. Provoni meditimin …

Lexo më tepër »

Apo ka të drejtë? FERO thotë për UNIKKATIL-in atë që me siguri nuk ju ka pëlqyer aspak, zbulojeni! [FOTO]

Feronit Shabani i njohur për publikun shqiptar si Fero është një nga personazhet më të komentuar në mediat online. Qasja e shpejtë e tij në muzikë ka bërë po ashtu që të jetë edhe shumë i suksesshëm, pasi projektet e tij muzikore janë dëgjuar dhe pëlqyer shumë nga publiku. Në …

Lexo më tepër »

Zgjidh një gërmë të lashtë dhe shih çfarë thotë për të ardhmen tënde

Gërmat e alfabetit të lashtë të gjuhëve gjermanike të cilat u adoptuan përpara alfabetit latin u përdornin për qëllime të ndryshme veç shkrimit. Njihet ndryshe si “alfabeti runik” apo “fuþark”. Alfabeti i lashtë gjermanik ka pasur gjithmonë një kuptim profetik për ata që e kanë interpretuar në formën e magjisë. …

Lexo më tepër »