Arkiva e Etiketimeve: trupit

Ndryshimet që i ndodhin trupit të gruas 2 orë deri në 8 javë pas lindjes, ja çfarë duhet të kuptoni me lehoni

Ekspert?t e vler?sojn? lehonin? si nj? periudh? kalimtare pas lindjes e cila zakonisht zgjat 6-8 jav?. Gruaja gjat? k?saj periudhe mund t? p?rjetoj? shqet?sime t? vogla n? aspektin psikologjik, n? zgjedhjen e pediatrit t? f?mij?s, n? gjidh?nie etj. Menj?her? pas lindjes… N?na e re do t? ndodhet para k?tyre ndryshimeve, …

Lexo më tepër »

Egzona Muqiqi ka një shenjë të çuditshme në këtë pjesë të trupit!

Vazhdimisht e përfolur në shtypin rozë për veshjen ekstravagante, por në saje të reklamimit që i bën dyqanit të saj të veshjeve, shkruan Kosovarja. Bëhet fjalë për bashkëshorten e këngëtarit të mirënjohur Albatrit Muqiqi, Egzona Brahimaj e cila është e ‘padurueshme’ kur flitet për aktivitetin në rrjetet sociale. Është e …

Lexo më tepër »

Kjo është pjesa më e papastër e trupit, ja si ta pastroni dhe ta mbroni nga infeksionet

Nëse jeni të vëmendshëm, do të shihni që vetëm dushi nuk mjafton për të larguar gjithë papastërtitë e lëkurës. Për shembull, nëse provoni të pastroni fytyrën me një pambuk me ujë të distiluar, pas dushit, do të shihni që pambuku do të marrë ngjyrë të përhmitë për shkak të papastërtive …

Lexo më tepër »