Arkiva e Etiketimeve: uditshme

Egzona Muqiqi ka një shenjë të çuditshme në këtë pjesë të trupit!

Vazhdimisht e përfolur në shtypin rozë për veshjen ekstravagante, por në saje të reklamimit që i bën dyqanit të saj të veshjeve, shkruan Kosovarja. Bëhet fjalë për bashkëshorten e këngëtarit të mirënjohur Albatrit Muqiqi, Egzona Brahimaj e cila është e ‘padurueshme’ kur flitet për aktivitetin në rrjetet sociale. Është e …

Lexo më tepër »

Kjo është arsyeja e çuditshme përse shikoni një spektakël fishekzjarresh e dritash kur mbyllni sytë

Të gjithë e kanë përjetuar ndjesinë e mëposhtme: të mbyllësh sytë apo t’i fërkosh e më pas të shohësh ngjyra e xixa sikur në kokë të kenë shpërthyer dhjetra fishekzjarre. Pas këtij vizioni kaq të gjallë të mbushur me ngjyra fshihet një term shkencor (fosfene) ashtu si dhe një shpjegim. …

Lexo më tepër »

Gjetën një vezë të çuditshme në kopësht, ajo që del prej saj do u lërë pa fjalë (VIDEO)

E keni dëgjuar ndonjëherë termin “Calthrus archeri”? Ky term i përket një kërpudhe të njohur edhe si “gishtat e djallit”. Kur ta shikoni do e kuptoni pse e mban këtë emër. Kërpudhat “gishtat e djallit” e kanë origjinën në Zelandën e Re, Tasmani dhe Australi. Shumica e kërpudhave mbijnë nga …

Lexo më tepër »