Arkiva e Etiketimeve: veshtire

Ja cilat janë shtet të cilat është shumë vështirë ti pushtosh

Këto janë disa nga shtetet që sipas analizave të fundit ushtarake janë vështirë të pushtueshme duke marrë në konsideratë relievin malor dhe pozitën gjeografike specifike në të cilën ndodhen. Zvicra LEXO EDHE: NASA planifikon dërgimin e një mini-helikopteri në Mars E rrethuar nga një varg malesh, kjo karakterisitikë e ka …

Lexo më tepër »

Sinan Hoxha rrëfen periudhën e vështirë të fëmijërisë: Kemi qenë një familje e varfër, kishim vetëm dy pjata për të ngrënë

Sinan Hoxha, këngëtari i dashur për publikun ka qenë i ftuar befasi në programin Dua të të bëj të lumtur për familjen e Zenunit dhe Bukuries. Gjithmonë nëpër daljet e tij publike, Sinani ka treguar se është një njeri i thjeshtë dhe me zemër të madhe. Edhe gjatë emisionit, ai …

Lexo më tepër »