Arkiva e Etiketimeve: vetem

Maska e fytyrës për të hequr plagët, njollat dhe puçrrat në vetëm 2 përdorime!

Lëkura jonë ka nevojë për mbrojtje nga toksinat dhe bakteret e këqija. Kështu që ju nevojitet kujdes i duhur i lëkurës gjatë gjithë kohës. Përdorni këto maska ​​të mira me përbërës natyralë dhe zvogëloni njollat, njollat, plagët, rrudhat. Kanellë dhe arrëmyshk me mjaltë Kanella largon bakteret dhe sëmundjet, heq kërpudhat, …

Lexo më tepër »

Me vetëm 5 minuta masazh me këtë vaj, ju do të largoni qimet në vendet e padëshiruara përgjithmonë!

Flokët e padëshiruar në zonat e dukshme të trupit si duart, këmbët, fytyra dhe shpina janë një nga problemet kryesore kozmetike për shumë gra anembanë botës. Kjo ndodh për shkak të shumë faktorëve si: Mosbalancimi i hormoneve në trup, cikli i parregullt menstrual , përdorimi i barnave të caktuara apo …

Lexo më tepër »

1 frut, 3 mënyra dhe shikoni se çfarë magjie mund të bëjë për lëkurën tuaj në vetëm pak minuta

Po kërkoni për maska fytyre që mund t’i bëni vetë? Shije sot ka përzgjedhur tri prej tyre, tepër efektive dhe të rekomandueshme. Përbërësit janë ekonomikë dhe mund të gjenden lehtësisht edhe në kuzhinën tuaj. Pastrim me limon Merrni ½ lugë ujë trëndafili. Shtoni lëngun e gjysmës së limonit. Zhysni një …

Lexo më tepër »

Vetëm një lugë në ditë çdo mëngjes dhe zorrët tuaja do të pastrohen nga mbetjet, në 2 minuta!

Stomaku, për arsye të ndryshme është çelësi i shëndetit tonë. Ajo që duhet të bëni është të tregoheni të kujdesshëm në dietën e përditshme dhe ushqimet që zgjidhni të konsumoni. Megjithatë, ritmi i ditës shpeshherë ju “detyron” të hani ushqimet që rrezikojnë zorrët tuaja dhe bëhen shkaktar i përhapjes së …

Lexo më tepër »

Si të bëni një scrub natyral për lëkurë të pastër dhe pa shenja. Ju duhen vetëm dy përbërës!

Në ditët e sotme, produkte të panumërta të kujdesit të lëkurës premtojnë rezultate pozitive duke fshehur përmbajtjen e tyre të vërtetë. Në fakt, brenda tyre ka shumë përbërës të dyshimtë. Dhe, si drejtore ekzekutive e Koalicionit Mjedisor të Fëmijëve, Elizabeth Sword, thotë se konsumatori nuk mund të marrë një vendim …

Lexo më tepër »