Ujëvara e ngrirë e Mirushës, tërheq vëmendjen e mediave të huaja: Një mrekulli e vërtetë! (Video) – Origjinale

Ujëvara e ngrirë e Mirushës, tërheq vëmendjen e mediave të huaja: Një mrekulli e vërtetë! (Video)

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë.

 Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara e Mirushës, transmeton Telegrafi.

Kjo e fundit ka tërhequr vëmendjen e mediave të huaja. AFP ka publikuar foton e Armend Nimanit, ndërkaq pamje ka transmetuar edhe CTV News. /Telegrafi/

error: