Ballina / Shëndetësi / Zbulohet një organ i ri te njerëzit

Zbulohet një organ i ri te njerëzit

Është zbuluar se njerëzit kanë një organ për të cilin nuk kemi ditur deri më tani
Ky organ është riklasifikuar si një organ i vazhdueshëm, e jo si një seri strukturash të fragmentuara siç është menduar më parë, shkruan HuffingtonPost, transmeton lajmi.net

Ky riklasifikim mund të jetë çelësi i trajtimit të sëmundjeve digjestive dhe abdominale, që do të thotë se do të ketë më pak komplikime gjatë operacioneve, shërim më të shpejtë të pacientit dhe kosto më të ulëta.

Organi ndodhet në sistemin tonë digjestiv dhe lidhë zorrën me abdomenin. Funksioni ende nuk dihet mirë.

15879196_1762159930776888_1430097175_n-630x358

Shikoni edhe

Ja sa herë duhet të laheni gjatë javës

Ekzistojnë këndvështrime të ndryshme lidhur me sa herë në javë duhet një person të lahet. …

Qitni ujë të nxehtë mollëve dhe me siguri do të zbuloni diç të tmerrshme (video)

Mollët janë një ndër pemët më të popullarizuara në botë – praktike por edhe me …

error: