Ballina / Sport / Zyrtare: Ronaldo fiton një tjetër çmim të madh, lë prapa Messin (Video)

Zyrtare: Ronaldo fiton një tjetër çmim të madh, lë prapa Messin (Video)

Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë për vitin 2016 nga “Globe Soccer”, duke lënë prapa Lionel Messin

Do të jetë një dimër i bukur për Cristiano Ronaldon. Ai po fiton njërin trofe pas tjetrit, në përfundim të një viti të mrekullueshëm në karrierën e portugezit.

Ylli i Real Madridit fitoi çmimin e lojtarit më të mirë për vitin 2016 nga “Globe Soccer” në Dubai, transmeton Gazeta Express.

Portugezi nuk ka qenë i pranishëm në këtë ceremoni për shkak se Real Madrid zhvilloi seancë stërvitore nga ora 17:00.

CR7 pranoi çmimin nga Florentino Perez, i cili falënderoi të gjithë përmes një lidhje të

drejtpërdrejtë. /Express/

Shikoni edhe

Ekskluzive: Kopja shqiptare e Ibras flet për ndodhinë interesante që i ngjau me sigurimin në Old Trafford, interesimin e mediave dhe idhullin e tij (Foto)

Ahmet Murina duke pritur takimin mes Man Utd dhe Liverpoolit në shkallët e Old Traffordit. …

Dëshironi të fitoni para, luani këto ndeshje në fundjavë

Këtë fundjavë do të zhvillohen ndeshjet në ligat më të mëdha evropiane në futboll. Gjatë …

error: