Ballina / Sport / Zyrtare: Ronaldo zgjidhet lojtari më i mirë i vitit 2016 nga FIFA (Foto)

Zyrtare: Ronaldo zgjidhet lojtari më i mirë i vitit 2016 nga FIFA (Foto)

Është ndarë çmimi kryesor nga FIFA në ceremoninë që po mbahet tani në Zurich.

FIFA ka ndarë çmimin më të madh të mbrëmjes, atë të futbollistit më të mirë për vitin 2016.

Ky çmim ka shkuar për sulmuesin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo, përcjell
Ronaldo në garë mposhti dy kundërshtarët e njëjtë që pati edhe për ‘Topin e Artë, Lionel Messin dhe Antoine Griezmannin. /

Shikoni edhe

Ekskluzive: Kopja shqiptare e Ibras flet për ndodhinë interesante që i ngjau me sigurimin në Old Trafford, interesimin e mediave dhe idhullin e tij (Foto)

Ahmet Murina duke pritur takimin mes Man Utd dhe Liverpoolit në shkallët e Old Traffordit. …

Dëshironi të fitoni para, luani këto ndeshje në fundjavë

Këtë fundjavë do të zhvillohen ndeshjet në ligat më të mëdha evropiane në futboll. Gjatë …

error: