Zyrtare: Ronaldo zgjidhet lojtari më i mirë i vitit 2016 nga FIFA (Foto)

Është ndarë çmimi kryesor nga FIFA në ceremoninë që po mbahet tani në Zurich.

FIFA ka ndarë çmimin më të madh të mbrëmjes, atë të futbollistit më të mirë për vitin 2016.

Ky çmim ka shkuar për sulmuesin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo, përcjell
Ronaldo në garë mposhti dy kundërshtarët e njëjtë që pati edhe për ‘Topin e Artë, Lionel Messin dhe Antoine Griezmannin. /